avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 614 soluții astăzi
Forum Activitate Shadowish

Activitate Shadowish

Buna ziua comunitate ,
Pe scurt situatia mea este asa : undeva pe finele lunii noiembrie am fost la ginecologie la o clinica pentru un consult si o intrerupere de sarcina la cerere .
Doamna doctor mi-a facut ecograful ( scurt de tot fara explicatii fara nimic doar a confirmat sarcina, ceea ce stiam deja ) i am comunicat ca doresc intrerupere de sarcina .
Mi a recomandat intrerupere medicamentoasa programandu-ma peste o saptamana , intre timp am efectuat analizele date de aceasta , peste o saptamana am revenit la cabinet , mi a facut eco dupa care mi a administrat pastilele . Eu avand rh negativ am avut nevoie de un vaccin cu imunoglobulina pe care abia l am gasit aparent doamna doctor a uitat sa mentioneze ca acesta se gaseste foarte greu ; In fine , toate bune si frumoase au trecut doua saptamani si am revenit la control unde mi a spus ca nu s a eliminat tot motiv pt care mi a prescris ergomet sol. injectabila de luat pe cale orala , un pic dubios si doamnele de la farmacie s au mirat , le am luat exact cum mi s a spus insa doar mi-a fost incredibil de rau si nu am mai putut efectiv sa mananc , cert este ca am ajuns de urgenta cu frisoane, dureri si ditamai infectia la maternitate unde mi s au administrat 3 zile 3 tipuri de antibiotic intravenos dupa care mi s a facut chiuretaj
Din cate am inteles doamna doctor trebuia sa imi recomande antibiotic sau sa faca aspiratia pe loc la primul control ceea ce nu a facut .
Imtrebarea mea este ,in cazul acesta as avea castig de cauza sau m as agita degeaba ?
Tin sa precizez ca eu personal am ramas cu traume in urma acestui incident .
Apreciez un sfat si la fel de mult sinceritatea , va multumesc pt timpul acordat citirii .
O zi frumoasa !