avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2015 soluții astăzi
Forum Activitate DinaElena

Activitate DinaElena

Buna ziua!
As avea nevoie sa stiu daca ma poate ajuta cineva (contra-cost) cu un draft de contract pentru situatia de mai jos:

Avem un SRL pe broderie digitalizata (cream noi design-urile, le brodam pe diferite produse precum tricouri, hanorace, etc, si le vindem). Vrem sa avem o colectie caritabila si timp de 1 an de zile, un procent din vanzarea venita de la aceasta colectie va fi donata lunar catre o fundatie pe care noi am ales-o. De principiu, ca si puncte de interes (care imi vin mie in minte) sunt:
1. Sa am un contract a.i. sa pot sa leg si de zona de contabilitate (unde mi se duc mie banii astia si cu ce scop);
2. Noi nu cerem nimic in schimbul acestei colaborari, dar vreau sa ma asigur ca avem libertatea sa ne retragem din aceasta colaborare daca ne dam seama ca nu facem fata;
3. Sa fie clar ca nu ne angajam la nicio suma concreta pe luna – in scenariul negativ, in care aceasta colectie nu va avea success, nu ma angajez sa donez nimic si nu raman cu nicio datorie sa zic asa;
4. Colectia/ design-urile sunt ale noastre si putem sa le folosim pe viitor in orice fel (chiar si intr-o colaborare) fara a fi cumva legata de aceasta organizatie cu care vrem sa colaboram acum;
Daca mai sunt alte puncte pe care voi le vedeti relevante, ma ajuta.

Multumesc!