avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 806 soluții astăzi
Forum Activitate Ferentz89

Activitate Ferentz89

UMB – Robinete Industriale Bacau - anii 1975,
Seprag SMA Sascut - anii 1979.
Multumesc !
Deci singura sansa ar fi sa caut urmele arhivelor societatilor unde mi am desfasurat activitatea in anii respectivi. Chiar daca societatile nu mai exista, arhivele au fost preluate de cineva. Multumesc !
Da, iar la casa de pensii parca dupa 2001 s-au efectuat copii la cartile de munca. Ideea este ca anii 70, 80 imi trebuiesc, Oare pot gasi datele dupa cartea de munca la arhiva nationala teritoriala ?
Buna ziua,

Vreau sa public in Monitorul Oficial pierderea cartii de munca ca urmare a raspunului de la casa de pensii privind nevalorificarea adeverintelor depuse intrucat perioadele de vechime nu sunt inregistrate in carnetul de munca si nu am anuntul cu publicarea la monitorul oficial al pierderii primului carnet de munca iar prezentarea in 30 zile a anuntului va revizui decizia actuala. Ideea este c anu stiu datele de pe fosta carte de munca in asa fel incat sa pot publica anuntul, la ITM nu gasesc datele si societatile la care am lucrat intre timp nu mai exista. Alte metode sa afluu datele de identificare ca sa pot publica anuntul ? Multumesc .