avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 476 soluții astăzi
Forum Activitate CalinR

Activitate CalinR

Va multumesc tare mult pt raspuns! O sa incercam varianta cu localizarea ,nu ma pricep dar o sa incerc cu sotul sa vedem daca reusim!
Buna ziua! Am o problema si sper sa pot gasi ajutor specializat .am fost in vacanta in Romania la nasii nostri,am stat la ei o saptamana cu tot cu bagaje ,din pacate la plecare ne-am certat am strans bagajele si am plecat spre Germania ,ajunsi acolo am realizat ca am uitat laptopul firmei la care lucrez cu toate facturile si adresele clientilor.l-am rugat pe fratele meu sa mi-l recupereze dar fara succes , nasii ne-au blocat peste tot nu putem da de ei si fratelui meu nu ii raspunde nimeni nici acasa nici la telefon!care este calea sigura si legala prin care imi pot recupera laptopul? Va multumesc in anticip si sper sa gasesc solutia pentru problema mea
Va deranjez cu o intrebare,exista vreo posibilitate ca sotul care este acum in romania ,sa bage actele de divort fara mine si fara buletinul meu?eu nu sunt in tara si suntem amandoi de acord doar ca nu am stiut ca trebuie si buletinul in original,a luat doar certificatele .avem si 2 copiii minori .