avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 299 soluții astăzi
Forum Activitate popa07ady

Activitate popa07ady

Obtinere autorizatie de constructie.
De 2 ani ma chinui sa fac o extindere a casei existente in Sinaia.Initial am fost impreuna cu arhitecta la urbanism ,unde am aratat ceea ce vreau sa fac si acestia au fost de acord cu propunerea mea,eliberandu.mi totodata si acel certificat de urbanism ca sa pot incepe treaba cu arhitect,structura de rezistenta,proiecte instalatii,avize etc.Dupa terminarea actelor le-am depus in primarie pt.obtinerea aut. de constr. si aici a inceput calvarul. spunandu.mi ca proiectul nu este bun,ca locul de parcare ocupa putin din spatiul primariei.....mergi la arhitect si modifica...apoi ca nu se poate da aut de constr fara loc de parcare merg iar la arhitect (modifica).CER concesionarea acelui loc (aprox 6mp) mi se spune ca se poate......apoi nu se mai poate !! O intreaga intindere de nervipe parcursul a 2 ani in care nu am rezolvat nimic.REVENIND ACASA luna aceasta,am constatat ca deasupra mea se incepe o casa (terenul meu fiind in panta) care nu are decat acces pietonal.Omului acesta cum i s-a dar aut de constr.fara parcare? Sunt intr-o dilema totala si nu stiu carei autoritati sa ma adresez pentru a solutiona problema