avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1130 soluții astăzi
Forum Activitate TudorTGG

Activitate TudorTGG

Va multumesc foarte frumos pentru raspunsuri si amabilitate. Sa aveti o zi frumoasa,

AV. GABRIELA GERBER a scris:

Respinge cererea formulată de reclamanta ADMINISTRAȚIA FONDULUI IMOBILIAR, cu sediul în Bucureşti, b-dul Regina Elisabeta nr. 16, sector 3 în contradictoriu cu pârâtul TUDOR TXXXX CNP XXXXXX, cu domiciliul în București, ca neîntemeiată. Respinge cererea reclamantei de obligare a pârâtelor la plata cheltuielilor de judecată, ca neîntemeiată.

Da s -a respins actiunea in ceea ce va priveste, la fel si obligarea la plata cheltuielilor.

Am primit o scrisoare in care spune asa:

Pârâtul Tudor TXXXX a depus întâmpinare prin care a solicitat respingerea cererii ca neîntemeiată, având în vedere că numai locuieşte în imobil din anul 2010-2011. fiind stabilit în Germania. Pârâtele Adam XXXX și Adam XXXXXX au depus întâmpinare, prin care au invocat excepția lipsei calității procesuale active și excepția autorității de lucru judecat.

PENTRU ACESTE MOTIVE IN NUMELE LEGII HOTARAȘTE:


Respinge excepția lipsei calității procesuale active invocată de pârâte, ca neîntemeiată. Admite în parte cererea formulată de reclamanta ADMINISTRAȚIA FONDULUI IMOBILIAR, cu sediul în Bucureşti, b-dul Regina Elisabeta nr. 16, sector 3 în contradictoriu cu pârâtele ADAM XXXX, CNP Xxxxxxx, cu domiciliul în Bucureşti, str. XXXXXX şi ADAM XXXXXX, CNP xxxxxxx cu domiciliul în Bucureşti. Obligă pârâtele la plata sumei de 5882,8 lei, reprezentând contravaloare lipsă folosință, aferentă perioadei februarie 2018-mai 2020 și a sumei de 1117.76 lei, reprezentând majorări de întârziere, aferente perioadei februarie 2018-mai 2020. Respinge cererea formulată de reclamanta ADMINISTRAȚIA FONDULUI IMOBILIAR, cu sediul în Bucureşti, b-dul Regina Elisabeta nr. 16, sector 3 în contradictoriu cu pârâtul TUDOR TXXXX CNP XXXXXX, cu domiciliul în București, ca neîntemeiată. Respinge cererea reclamantei de obligare a pârâtelor la plata cheltuielilor de judecată, ca neîntemeiată. Cu apel în 30 de zile de la comunicare, apel care se va depune la Judecătoria sector 4 București. Pronunțată prin punerea soluției la dispoziția părților de către grefa instanței, astăzi, 05.05.2021. PREȘEDINTE Clara Maria Popescu GREFIER Melania Maria Toderici-Pană Red. PCM/ bex./ 05.05.2021



Din ce inteleg eu, sa renuntat la aceasta datorie in numele meu?


AV. GABRIELA GERBER a scris:

Deschideti linistit societatea.

Datoria era impartita intregii familii.

ynocentta a scris:

Atat timp cat debitul nu este consemnat pe numele dv ,puteti linistit sa infiintati societate comerciala
Succes !

Buna ziua, am o intrebare legata de o datorie veche.
Familia este in proces cu AFI (Administratia fondului imobiliar) unde am intrat si eu fara voia mea pe vremea aceea fiind minor. Sau acumulat datorii + taxe de judecata care au fost trimise la executare silita bucuresti.
Intentionez sa deschid o firma SRL dar nu stiu daca afecteaza sau nu datoria asta. Puteti sa imi spuneti Dvs daca stiti cum sta treaba mai exact. Multumesc