avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 962 soluții astăzi
Forum Activitate Anto Elvis

Activitate Anto Elvis

Buna seara anul trecut am condus o mașina fără sa am permis , m-au oprit poliția și mi-au făcut dosar , am avut proces și nu m-am prezentat din cauza ca sunt in străinătate ! Și pe portal just unde mi-au spus sa caut îmi arată așa

01.02.2022
Ora estimata: 9:00
Complet: Completul C1
Tip solutie: Soluţionare
Solutia pe scurt: Admite cererea Parchetului de pe lângă Judecătoria Panciu, privind pe învinuit MOCĂNA?U ELVIS, având ca obiect confirmare renunţare urmărire penală (art.318 alin.12 şi următ. Cod proc. pen). În baza art. 318 alin.5 Cod procedură penală constată legalitatea şi temeinicia ordonanţei din data de 16.12.2021 a Parchetului de pe lângă Judecătoria Panciu, emisă în dosar nr. 393/P/2021 prin care s-a dispus renunţarea la urmărirea penală, faţă de suspect MOCĂNA?U ELVIS, pentru săvâr?irea infrac?iunii de conducere a unui vehicul fără permis de conducere, faptă prevăzută ?i pedepsită de art. 335 alin. (1) Cod penal. Confirmă soluţia de renunţarea la urmărirea penală. În baza art. 275 alin. 3 Cod procedură penală, cheltuielile judiciare rămân în sarcina statului. Definitivă. Pronunţată în camera de consiliu, azi 01.02.2022.
Document: Încheiere finală (dezinvestire) 01.02.2022

As vrea acum sa dau se permis , dar acum nustiu dacă se poate ? Un răspuns m-ar ajuta mult , daca cazierul e încă pătat , mulțumesc anticipat !