avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1874 soluții astăzi
Forum Activitate Eredith1

Activitate Eredith1

Am înțeles, si in cazul acesta banuiesc ca nu e vorba de închisoare, nu? Adică nu au fost urmari grave pur si simplu ne-am sicanat usor reciproc, de asta m-a gandesc ca o sa fie vorba in cel mai rau caz de o amenda penala din moment ce nu cred ca a avut nevoie de pana in 20 de zile de îngriji medicale

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Amiabil se rezolva daca ambele parti doresc acest lucru.Dacs nu doresc plangerile isi urmeaza cursul ...

Bună seara, recent am fost implicat intr-o altercatie cu un minor de 17 ani. Am vrut sa discut cu acesta despre un antecedent mai vechi insa a devenit foarte agresit atat verbal cat si fizic, acesta m-a impins, eu l-am lovit cu palma, dupa care el m-a lovit cu piciorul si pumnul, am incercat sa-l lovesc si eu cu pumnul dar am reusit doar sa-i ating maxilarul cu un deget dupa care acesta m-a muscat. Dupa incident am fugit amândoi, acesta a mers la politie si a depus o plângere împotriva mea apoi m-a amenintat telefonic de mai multe ori ca voi fi prins si batut, detin o inregistrare cu una din amenintari. Acolo a fost un martor ocular care sustine ca el a pus primul mana pe mine in lipsa imaginilor de la camere de supraveghere, eu am reusit sa obtin un certificat medico-legal de 9 zile, persoana “vatamata” am inteles ca si-ar fi eliberat si ea un certificat medico-legal, eu ulterior am depus plangere impotriva acestuia pentru amenintari si agresiune, are cineva idee daca am putea rezolva asta pe cale “amiabila” , persoana a refuzat propunerea mea de a ne retrage ambii plangerile, multumesc!