avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 786 soluții astăzi
Forum Activitate raduvasilica

Activitate raduvasilica

Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi in legatura cu urmatoarea problema:
- primaria de care apartin a realizat cadastrele terenurilor tuturor locuitorilor gratuit (din cate stiu au existat niste fonduri ue pentru asa ceva, nu m-am documentat foarte bine) si in urma noilor cadastre, suprafatele mentionate pentru 2 dintre terenurile pe care le detin sunt mai mici cu 200 metri patrati in cazul unuia, respectiv 550 de metri patrati in cazul altuia.
- cand am fost la primarie si am solicitat explicatii mi s-a spus ca asa au iesit masuratorile si ca nu au ei ce sa faca.

Ce as putea face in aceasta situatie, ce pasi ar trebui urmati si cum sa procedez?
Se poate rezolva aceasta situatie doar in instanta? Ce sanse de castig am si care ar fi niste costuri aproximative sau la ce sa ma astept?

Mentionez ca detin titlurile de proprietate vechi si se pot observa clar diferentele in cifre. (Terenurile sunt extravilan)

Multumesc frumos si imi cer scuze daca nu m-am exprimat tocmai profesionist, nu cunosc foarte bine acest domeniu, dar nu ma simt confortabil cu aceasta situatie.

O zi buna!