avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1897 soluții astăzi
Forum Activitate dariaioana1974@gmail.com

Activitate dariaioana1974@gmail.com

A murit am scos certificat de deces copii au 12 si 13 ani nu sa intimplat nimic acum am transcris certificatele spaniole in romaneste cind leam scos a scris pe ele ca sunt valabile doi ani daca nu fac tagada.a murit in 2008

gi-jane2 a scris:

doamna, sa recapitulam... erati casatorita si ati facut 2 copii cu alt barbat in timp ce erati casatorita. apoi ce s-a intamplat ? cand a murit sotul?

Au scris pe certificat ca este valabil doar doing ani daca nu fac tagada in tribunal de no fac certificatul numai este valabil.deci au scris pe certificat si miau si spus

gi-jane2 a scris:

v-au zis o tampenie sau ati inteles gresit. dvs faceti-le pasaportul si doar daca vreti, tagaduiti paternitatea. termenul pt tagada e de 3 ani de la nastere, dar si copilul poate tagadui cand va dori ( in termen de 3 ani)dupa majorat

Pentru ca Asa mi sa sus de la registrul civil miau sus ca nu va fi valabil decit doi ani acest certificat

Dapix a scris:

Pentru ce să mai faceți tăgadă dacă copii au un tată oficial în certificatul de naștere, iar acesta este decedat`?!

Am doing copii nascuti in a fara casatoriei tatal biologic nu are pretentii Sai poarte numele iar tatal din certificat adica sot in acte este decedat eu vreau sa fac pasapoarte la copii certificate am pot face pasapoarte si Tagada mai tirziu?multumesc