avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 424 soluții astăzi
Forum Activitate PN74

Activitate PN74


PN74 a scris:
Bz.Astăzi 10.08.2022, primesc tel.de la firma sa merg sa discutam despre dosarul meu,deși ieri 09.08.2022 ,dosarul meu depus la ITM a fost respins pentru a 10-a oară ,motivele fiind: "vina personala".
Care credeți ca poate fi despăgubirea care o dau ei,sau care as putea sa o cer eu,dacă îmi desemnez un cadru legal sa mă reprezinte.Mulțumesc


Bună ziua, În 10.03.2022 am avut accident în incinta societății unde lucrez,m-am ales cu fractura cu luxație de glezna bimaleolara,operata si cu ghips de 3 luni..dDupă aproape 3 luni în care m-au mințit ca itm-ul le tot respinge dosarul,angajează o firma sa se ocupe de dosar.Tot după 3 luni ia declarații din nou,mie și celor 2 martori (1 nici nu a fost acolo în momentul accidentului,a ajuns la locul faptei după ce sa inamplat),În declarație (a-2-a) eu am menționat, 2 persoana ce au ajuns la locul accidentului în minutul următor, le-a luat declarații după 3 luni și lor,cu mențiunea,ca sunt multe declarații contradictorii. Ce mă sperie pe mine esteca a apărut filmare de pe camerele din incinta societății și sa nu ajungă filmarea la dosar,iar răspunsul de la itm sa nu fie în favoarea mea.credeți ca ar trebui sa îmi angajez de pe acum un avocat în accidente de munca? Va mulțumesc.