avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 963 soluții astăzi
Forum Activitate Doinita ioana

Activitate Doinita ioana

Doresc sa va impartasesc experienta prin care am trecut , la un spital veterinar in speranta ca voi scutii de multa suferita mai multe animale si pe propietarii acestora.
Sunt foarte revoltat si am ramas cu un gust foarte amar dupa serviciile oferite de spitalul respectiv.
- am mers cu catelul la spital , in prima zi in care am observat unele probleme de miscare a catelului ( cu o zi inainte am fost la gratar impreuna cu catelul , unde a mancat cateva oase de pui de cumparat si 2 mici) , crezand ca este o problema digestiva.
- am gasit la spital, la ora 22:00, un doctor si un asistent care dupa foarte putine intrebari au hotarat sa ii faca catelului o radiografie (a durat sub un minut si nu se poate intelege mare lucru din aceasta), i.au administrat o injectie pentru dureri si un gel laxativ dupa care ne-au trimis acasa cu foarte putine indicatii si cu recomandarea de ai administra numai “boabe” , fara mancare gatita.
- a doua zi starea catelului s.a inrautatit desi eliminat de 2 ori pe parcursul zilei , nu a vomitat , doar problemele de miscare au devenit mai seriose.
- a 3-a zi problemele de miscare erau deja majore , catelul nu mai reusea sa stea in picioare si am hotarat sa merg iar la spital.
- am ajuns la spital la ora 11:30 , 4/5 doctori plus vro 4/5 asistenti, am fost luati in primire de o doctorita care a spus ca este nevoie de mai multe analize , intre timp au perfuzat catelul (care nu mai putea sa se ridice)
- s.au facut analize la sange , mucuoasa , ecografie abdominala.
- nu au gasit niciun diagnostic , toti doctorii doar alintau catelul , isi dadeau putin cu parerea , i.au administrat vitamine , antiinflamatorii si a stat perfuzata si nemoscata pana la ora 18:00.
- la un momentdat doctorita ne.a spus sa il scoatem afara sa urineze, in conditiile in care ea nu se ridicase de acolo 6 ore jumatate.
- la ora 6 am plecat fara niciun diagnostic , cu o stare a catelului foarte prosta, fara un consult si o analiza temeinica a catelului , fara o alta radiografie si cu recomandadrea unui test de pancreatita.
- dupa o lunga perioada de asteptare, chinurile prin care a trecut catelul si o nota de plata destul de mare (aprox. 900 lei) am decis sa cer ajutorul altui medic.
Drept concluzie , din puctul meu de vedere, atitudinea, pregatirea interesul acordat de catre medici din acest spital sunt jalnice. Urmaresc facturarea clientilor , nu au fost interesati de istoricul catelului , nu m.au intrebat mare lucru , nu au analizat starea catelului , nu au studiat siptomele si nu au reusit toti acei medici sa.si asume un diagnostic. Doar i.au facut analizele ( cred ca sunt un pachet de baza , pentru ca toti cei care veneau cu animale intr-o stare nu tocmai buna erau incurajati sa l-e faca) si au tinut.o perfuzata.
#vetzone
Acum intrebarea mea este cum le pot face o reclamatie avand in vedere ca este un spital privat de animalute?

- Regulamentul forumului nu permite identificarea persoanelor fizice sau juridice cu care aveți probleme -