avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 527 soluții astăzi
Forum Activitate fox19

Activitate fox19

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
sunt calorifere comune si la uscatorii, si pe fiecare etaj,,,, acele se platesc da... au fost instalate de cand s-a dat in folosinta blocul si trebuiesc platite de toti
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
terasa blocului a fost din constructia imobilului, la fel ca si unele tevi de gaze prin Bucuresti au fost de la inceput... eu vorbesc aici de noile tevi de gaze care au fost trase acumc ativa ani, pentru imbunatatirea confortului unor locatari, care au dorit... de ce sa contribui eu la acele revizii si reparatii din 6 in 6 luni, daca nu beneficiez de ele, si nici nu au fost de la inceputul blocului
teava de gaze nu trece prin apartamentul meu.... dar presedintele de scara insista ca este bun comun, chiar daca teava trece doar prin holul blocului, de la un etaj la altul...eu i-am scris ca nu beneficiez de acele gaze, si nu am de ce sa platesc la 6 luni reparatiile si reviziile la acea teava de gaze care trece doar prin hol, prin fata usii apartamentului meu.... insa e greu sa ma inteleg cu el, orice i-as zice, o tine pe a lui... ar trebui sa ma duc la primarie sa iau o hartie de la cei care se ocupa cu instruirea administratorilor de bloc? am platit pana acum vreo 3 revizii si reparatii degeaba la ceva ce nu beneficiez, insa presedintele insista ca ar fi bun comun acea teava de pe holul blocului
multumesc frumos.... da le voi face o sesizare in scris, ca pana acum a fost doar verbal cu celelalte revizii si reparatii al teava de gaze.....repet, in Constanta blocurile nu au avut gaze de pe timpul comunistilor.... le-au introdus abia acum cativa ani, si nu vad de ce, pe o scara unde nu au toti gazele trase, sa suporte toti, cu cota indiviza din suprafata apt, reparatiile si mai ales reviziile anuale de 3,000 lei la acea teava de gaze care este folosita doar de cativa care au vrut sa-si traga teava de gaze..... nu este normal, dar imi trebuie textul de lege cu care sa-i combat in scris.... multumesc frumos pentru ajutor
pe scara noastra, jumatate au trade gaze, jumatate nu au gaze nici macar la aragaz.... eu de exemplu am refuzat sa ma conectez la conducta de gaze... acum, in fiecare an se face revizia pentru teava de gaze, iar anula cesta mi-a pus la intretinere un cost de 50 lei, desi eu nu beneficiez de conducta de gaze, si nici nu am de gand sa le trag in casa.... cum pot sa contest la adminsitratie sa nu mai platesc aceasta revizie, sau orice reparatie la conducta de gaze, de care eu nu beneficiez, si nici nu o vreau... multumesc