avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1091 soluții astăzi
Forum Activitate Alexandru&&&

Activitate Alexandru&&&

Buna seara,

O sa povestesc pe scurt: in urma unui mic accident in parcarea din fata blocului am zgariat superficial bara spate al masinii unui vecin. Dupa mai multe discutii am cazut de accord sa platesc o anumita suma pentru a nu mai escalada situatia. Situatia insa a escaladat cand am fost tras de haine si impins in masina propriu unde m-am lovit usor la cap. Dupa asta am mai platit inca o suma mai mica pentru ca partea vatamata de accident nu era fericita de suma initiala.

Toata discutia a fost filmata de camera de bord a masinii in care se vede cum am fost tras dar nu si impins pentru ca am iesit din cadru.

Intrebarea este, este aceasta agresiune demna de o plangere, si o pot dovedii doar cu filmarea? Mentionez ca nu am fost la iml deoarece nu au ramas semne si nici durere dupa un timp.

Zgarietura provocata este abia vizibila desii partea vatamata insista ca trebuie revopsit totul si avea pretentii colosale. Masina era stationata, eu incercam sa ies insa nu am avut loc de alte masini parcate.

Ce ma sfatuiti sa fac, se merita o plangere? Cand de mult voi avea de suferit avand in vedere ca sunt totusi vinovat de un accident.