avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1779 soluții astăzi
Forum Activitate Cosminflorin19

Activitate Cosminflorin19

Răspuns la discuția Dosar penal alcoolemie la volan
Bună dimineața! Revin la aceasta întrebare. După ce m.am înscris în școala de șoferi mi s.a spus de la drpciv ca trebuie sa anulez eu permisul la ipj pentru a ma prezenta la examene ,este normal?

Cosminflorin19 a scris:

Bună ziua !
Am un dosar penal cu alcoolemie la volan,am primit amenda de 7000 de lei cu termen de plata 3 luni ,după achitarea totala a acesteia la 6 luni ma pot înscrie din nou în școală de șoferi am înțeles. Soția mea este însărcinată, ajuta acest lucru la ceva?

Discuție Amenda penala
Buna ziua! Revin cu o întrebare
Am achitat în totalitate amenda și am mers cu chitanțele la judecătorie, mai trebuie urmat vreun demers pentru a începe perioada de 6 luni pentru a ma înscrie din nou în școală de șoferi? Sau următoare zi de la achitare încep cele 6 luni?
Răspuns la discuția Dosar penal alcoolemie la volan

Buna ziua! Revin cu o întrebare
Am achitat în totalitate amenda și am mers cu chitanțele la judecătorie, mai trebuie urmat vreun demers pentru a începe perioada de 6 luni pentru a ma înscrie din nou în școală de șoferi? Sau următoare zi de la achitare încep cele 6 luni?
Cosminflorin19 a scris:

Bună ziua !
Am un dosar penal cu alcoolemie la volan,am primit amenda de 7000 de lei cu termen de plata 3 luni ,după achitarea totala a acesteia la 6 luni ma pot înscrie din nou în școală de șoferi am înțeles. Soția mea este însărcinată, ajuta acest lucru la ceva?

Răspuns la discuția Dosar penal alcoolemie la volan
Examen și practic și teoretic?
Bună ziua !
Am un dosar penal cu alcoolemie la volan,am primit amenda de 7000 de lei cu termen de plata 3 luni ,după achitarea totala a acesteia la 6 luni ma pot înscrie din nou în școală de șoferi am înțeles. Soția mea este însărcinată, ajuta acest lucru la ceva?