avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 797 soluții astăzi
Forum Activitate EugenTS

Activitate EugenTS

Citez: " sentinta civila..... nu este inca definitiva, nefiind restituita dovada de comunicare cu Institutia Prefectului. " Este raspunsul primit in urma cererii de legalizare formulata online.

Am sa-i presez cu e-mail-uri si telefoane.
Va multumesc pentru amabilitatea de a imi raspunde.
Buna ziua. Chiar nu stie nimeni sa raspunda? Personal am detaliat pentru a se intelege problema cu care ma confrunt,
Buna ziua. In urma unui Contencios administrativ, pe data de 12.05.2022 fara a fi invocate exceptii. fara a fi formulate noi cereri, in urma cuvantului singurei parti prezente adica eu paratul asupra fondului cauzei, s-a admis cererea emisa de Prefectura Bucuresti prin care se solicita anularea unei serii de permis de conducere. Precizez ca Politia Rutiera a specificat ca paratul NU are sanctiuni recente pe teritorul tarii noastre Romania cea europeana, ca este perfect valabil si NU poate fi anulat sau suspendat.

Pe scurt. In conditiile in care pe 12.05.2022 s-a emis o hotarare cu drept de recurs de 15 zile de la comunicare, cum este posibil ca astazi in urma unei cereri de legalizare a hotararii necesare pentru a imi recupera permisul, mi se comunica ca nu a fost restituita dovada de comunicare cu Institutia Prefectului ? Eu locuiesc la 100 km fata de Bucuresti si tot a ajuns in timp util dar la Prefectura NU?

Datorita acestui litigiu si va rog sa retineti ca nu discutam despre accidente de nici un fel pe nici o straduta a acestei Uniuni Europene, am 6 luni de cand nu lucrez, am 6 luni de cand ma aflu in imposibilitatea de a plati pensia alimentara fetei mele care tocmai trece clasa a IX-a, ma aflu in imposibilitatea de a imi ajuta mama care NU are venit in ciuda faptului ca a lucrat si care si-a turnat benzina si si-a dat foc cand a auzit ca am ramas fara loc de munca.

Nelamurire: cum este posibil ca o PREFECTURA sa nu trimita dovada de comunicare? Cum este posibil ca o institutie a acestui maret stat sa permita a avea loc consecinte directe si indirecte asupra unuia sau mai multor cetateni? Cum este posibil sa imi fie incalcat dreptul de a imi castiga painea, de a imi plati impozitele corect, de a imi intretine familia?

Am uitat sa specific ca sunt sofer profesionist international, fac transport in toata U.E., Elvetia, U.K, sunt specializat pe transport frigorific produse perisabile, farmaceutice si sofer periodic verificat si agreat de NATO pentru transport militar pe teritoriul U.E.