avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 882 soluții astăzi
Forum Activitate alexutzam

Activitate alexutzam

si este tot un act notarial din care reiese ca nu are pretentii materiale? sau ce altceva?
Dar daca vand, fara sa fac partajul, pe langa acordul lui de a vinde, mai trebuie sa fac vreun act din care sa reiasa ca nu are pretentii la banii obtinuti din urma vanzarii apartamentului? Banii cu care am cumparat apartamentul sunt de fapt ai mamei, eu fiind proprietara doar cu numele, tocmai de aceea nu are pretentii materiale la acesta....
Buna ziua! As dori, daca se poate sa ma ajutati, va rog, cu raspunsul la urmatoarea intrebare: sunt separata in prezent de sot, urmand sa facem divortul la notar, insa daca dupa ce am depus actele de divort dar nu s-a pronuntat inca divortul, netrecand cele 30 zile, eu vreau sa vand un apartament dobandit in timpul casatoriei, pe langa acordul sotului pt vanzare, mai trebuie sa obtin ceva? Sau in cazul in care se pronunta divortul, daca imi schimb buletinul, trebuie sa mai fac ceva, sa vand apartamentul fara probleme? Mentionez ca sotul nu are pretentii de la vanzare, isi da acordul fara probleme, doar ma intereseaza ce implicatii legale ar fi, ce acte trebuie sa schimb, sa pot vinde fara probleme dar sa pot si divorta, sa nu trebuiasca sa astept....multumesc anticipat de rapsunsuri!