avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 408 soluții astăzi
Forum Activitate Alchimiamemento

Activitate Alchimiamemento

Mulțumesc de răspuns.Totusi.....Abuz de încredere? Dar a fost făcută cadou pentru a fi folosita de mine ( ceea ce sa întâmplat și nu pe nedrept căci nu i am schimbat..." Scopul" sa zic așa...e penibil ...mă scuzați dar în momentul în care i se dau papucii și nu i convine tot el are câștig de cauză ba mai mult sunt pasibilă eu de dosar penal...mai exact pt ce...pt refuzul de a o restitui? Nu ar trebui să aibă o hotărâre judecătorească mai întâi?
Va salut.Ma confrunt cu următoarea problema: am avut o relație cu un...domn..care s a oferit in momentul in care mașina mea s a defectat sa mi cumpere alta pentru că tine la mine și fiica mea pe care o cresc singura și vrea să mă ajute.mentiinez că eu am ales mașina..eu am folosit o strict(domnul nu are permis de conducere) și este in posesia mea acum.in urma comportamentului domnului(consum excesiv de alcool jigniri minciuni și refuzul de a mă ajuta Intr o situație deosebită recurgând la șantaj pentru a obține favoruri sexuale etc) l am părăsit.domnul dorește auto înapoi.mentionez că actele sunt pe numele lui însă mașina nu a fost niciodată la el în posesie...fiind "cadou". bineînțeles că nu doresc sa i o restitui( nu merita) și as vrea sa știu dacă mă va obliga instanța să i dau cadoul înapoi.multumesc.am uitat sa precizez că am fost și logodiți.