avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1067 soluții astăzi
Forum Activitate Alexa7322

Activitate Alexa7322


Multumesc aveti legea unde scrie aia?

latka a scris:

Dacă o mașină stationata neregulamentar vă obligă să o ocoliți încălcând linia continuă nu e contravenție.

Si cum este la o masina parcata, care blocheaza strada? Ma refer ca nu este depasire?

latka a scris:

Vi se ia permisul doar dacă depășiți încălcând linia continuă. Altfel, dacă încălcați marcajul de linie continuă, fără a depăși veți fi doar amendat.

Alexa7322 a scris:

Daca merg cu masina peste linia continua, mi se ia si permisul? Nu am deranjat pe nimeni, nu a fost accident si nu a fost intoarcere. Nu prea inteleg ce spune legea si fiecare spune altceva.
Va multumesc.




Daca merg cu masina peste linia continua, mi se ia si permisul? Nu am deranjat pe nimeni, nu a fost accident si nu a fost intoarcere. Nu prea inteleg ce spune legea si fiecare spune altceva.
Va multumesc.
Dar cum automatic? Inainte nu am avut nici o optiune si nu am spus ca vreau ceva. Pur si simplu am pus 5 euro pe cartela si atat. Asta este legal? Acuma nu am credit pe card si trebuie sa pun iar bani si ei mi le iau iar pentru ce stiu eu? Nu am spus si nu am dat nici un acord pentru o optiune.
Am pus 5 euro pe cartela si azi ma uit, ca vodafone le a furat. Cum vad am primit doua zila inainte un mesaj unde scrie, daca nu doresc activatea aceastei oferte, trimite SMS si asa mai departe.
Intrebarea mea este kegal sa iti iau bani fara sa dai acordul tau? Pot sa trimit si eu la ori cine un mesaj si daca nu raspunde are un contract cu mine si pot sai cer bani? Intreb ca nu sunt din Romania si nu stou daca aici este legal.
Multumesc