avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 791 soluții astăzi
Forum Activitate MAËLL

Activitate MAËLL


Multumesc mult pentru raspuns insa mi au zis ca trebuie sa ma intorc in tara.Imi pot da doar o hartie pentru o luna de zile sa ma pot duce in Romania sa imi fac cartea de identitate...Pufff foarte greu nu ne ajuta deloc consulatul, ne trateaza ca pe niste gunoaie...
Ioan Victor a scris:

Contactați Consulatul cel mai apropiat. Vă programați și rezolvați situația din 2 vizite la Consulat. Depunere și ridicare de acte de identitate/ prelungire valabilitate...

Buna seara, pasaportul si cartea de identitate sunt expirate,am certificatul de nastere si permisul de conducere,insa cum sunt un Franta si proprietara de o casa cu prietenul meu francez si am 2 copii francezi, as dori sa stiu daca exista o alta posibilitate pentru sa imi fac cartea de identitate si dupa pasaportul fara sa ma intorc in tara...nu pot imputernicii pe nimeni fiindca tatal meu este alcoolic si nu mai stie unde a pus actele de la casa din Romania( casa lui si a mamei decedate).. Foarte complicat....Am unceput un servici nou pe care nu imi permit sa il pierd in cazul in care plec o saptamana....multumesc mult pentru ajutor