avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 818 soluții astăzi
Forum Activitate Mihaela velea

Activitate Mihaela velea

Buna ziua!Doresc un sfat in soluționarea problemei pe care o am cu directorul și educatoarea fetiței!Pe data de 8 Septembrie am fost anunțată de către fiul meu in vârsta de 13 ani ca fiica mea in vârsta de 3 ani împreuna cu o alta fetița au stat in curtea școlii fără a fi supravegheate de nimeni!Dupa 45 min fetițele au fost văzute de către o îngrijitoare și băgate in grădinița.In momentul in care am fost sa o iau de la grădinița educatoarea mi-a spus ca tine USA încuiată ptr ca fiica mea împreuna cu o alta fetița vor sa iasă afara,fără a preciza ca ele chiar au fost afara pentru 45 minute!Pe data de 14 Septembrie am fost sa imi iau fiica de la grădinița și am găsit-o pe holurile grădiniței Desculță și uda din cap pana in picioare.Am ținut fetița acasă următoarele 2 zile plus weekendul.Luni pe 19 am fost sa duc fetița la grădinița am intrat cu fetița in clasa plângând ca nu vrea sa stea la grădinița.Doamna educator neuitanduse la noi.Sa pus la catedra și a început sa butonezi telefonul fiind obligată sa imi iau fetița înapoi acasă.Pe data de 20 am fost și am avut o discuție cu doamna director adjunct spunându-i nemulțumirile pe care le am la adresa educatoarei și domnia sa mi-a spus ca cel mai bine ar fi sa imi educ eu mai bine copii decât sa ma duc la dumneaei!Probabil a fost deranjata ca am cerut sa văd imaginile de pe camerele de luat vederi de pe data de 8 spunându-mi ca camerele de luat vederi nu fuctioneaza și ca nu am dreptul sa le Vizionez.Ce ar trebui sa fac și cum ar trebui sa procedez mai departe!In condițiile in care și alți părinți au fost la director ptr ca la fel ca mine și-au găsit copii uzi și desculți!Poate voi ma puteți ajuta!Va mulțumesc!