avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 829 soluții astăzi
Forum Activitate BLAZE4103

Activitate BLAZE4103

Multumesc mult de raspuns,cat despre daca vom fi impreuna sau nu toata viata,amandoi tindem sa credem ca asa va fi,am trecut prin prea multe impreuna,si ne am sustinut emotional,sufleteste,fizic,material,in toate felurile,niciunu nu avem de gand sa plecam vreodata,daca nu am fugit niciunul pana n momentul asta,la cate probleme am infruntat,sigur nu o sa mai plecam acuma
Multumesc mult ca m ati lamurit
Buna Seara,am o mica situatie,si dupa rationalitatea mea,ma rog, logica mea, este total ilegala,si as vrea sa ma asigur de asta prin intermediul acestui site
Am 19 ani,I ubita mea la fel are si ea 19 ani
Ea este la facultate in Bucuresti,sta in chirie intr o garsoniera, unde plateste in jur de 200 de euro lunar
Chiria ii este platita de catre parinti,si banii de buzunar,si din cauza asta parintii ei sunt foarte irationali,efectiv "i se scot ochii",pe romaneste,ca "le mananca banii", facultate la care nu zic ca nu e bine sa mergi,dar pana la urma parintii ei au decis asta pentru ea,ea nevrand sa mearga imediat dupa liceu
Iar astazi in urma unei vizite la mine,iubita mea a ajuns acasa unde mama ei este in vizita,si aceasta efectiv a spus ca o sechestreaza in casa,in garsoniera ei,nu ii mai da telefonul,ii controleaza prin casa sa vada daca si a luat banii ei din carti,si ii ia din ei,sau ii reproseaza ca de ce i a luat si sa i aduca intregi inapoi altfel se muta obligat cu ea
Iubita mea in momentul de fata nu are dreptul la telefon,si este obligata sa traiasca cu mama ei in garsoniera ei,tin sa precizez ca este pe numele iubitei mele contractul,mama sa s a dus la proprietar si si a luat si un set de chei separat,ceea ce nu mi se pare deloc ok,vreau sa intreb daca toate astea sunt legale,si daca mama sa ar avea dreptul sa faca ceva,in cazul urmator
Mama ei o sa se intoarca la un moment dat inapoi la ea acasa pentru o zi sau doua,si in ziua respectiva vreau sa ma duc instant si sa mi iau iubita mea de acolo,cu tot ce are,si sa se mute cu mine,mie personal mi se pare un pret prea mare de platit,sanatatea psihica,pentru o chirie platita de parinti,ma rog,n am de gand sa mai dau detalii,ca nu sunt relevante
Imi cer scuze daca exista greseli gramaticale,si multumesc frumos pentru raspuns