avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 998 soluții astăzi
Forum Activitate Alexandra-Nicoleta

Activitate Alexandra-Nicoleta

Bună seara! Vin catre aceasta comunitate cu o problema pe care nu sunt sigura cum ar trebui sa o abordez. Am 23 de ani si locuiesc impreuna cu viitorul sot in apartamentul meu. De cand locuiesc aici (de cand ma stiu) vecina de sub noi ne terorizeaza. Ca si exemple: ne-a facut nenumărate plangeri la asociatie pentru petreceri, ceea ce nu e cazul; nu suntem genul petrecareti, iar daca intr-adevar se pune problema de o seara cu prietenii nu dam drumul niciodata tare la muzica, si asta e pana in ora 22:00 conform legii; imi bate in continuu in teava, au fost cazuri in care batea noaptea in teava cand eram doar eu stand in pat; cheama lunar instalatorul pentru ca o inund lucru care a fost de fiecare data infirmat de catre acesta; ma jigneste de cate ori are ocazia atat pe mine cat si pe familia mea, noi toti crescand in acest loc, inclusiv pe bunicul meu, proprietarul apartamentului, care nu mai este printre noi si multe alte lucruri, care m-au adus la capatul puterilor. Intr-o zi a iesit din bloc special sa tipe la mine, ocazie cu care m-a jignit (extrem) ca dau cu aspiratorul zilnic sau ca pisica mea o inunda cand bea din bolul cu apa. Intotdeauna am încercat sa vorbesc calm, am incercat sa dau cu aspiratorul doar in afara orelor de liniste desi am unul silentios. Aproape am ajuns sa merg pe varfuri in casa mea.
La asociatie mi-au spus ca stiu situatia si ca noi nu avem vreo vina, dar nu au cu ce sa ma ajute. Am luat in calcul si plangerea la politie, dar nu am dovezi pentru acestea, doar martori. Niciun alt vecin nu este de acord cu doamna, toti ne plac si ne apreciaza.
Mi-ati putea da un sfat cu ce as putea face impotriva doamne, va rog? Multumesc ca ati citit.