avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1818 soluții astăzi
Forum Activitate AnaMarriaa

Activitate AnaMarriaa

Buna ziua,

Acum doi ani am fost lovita in trafic (paguba 3000 lei) de catre un sofer care a fugit de la locul faptei, intr-o intersectie din sectorul 5 unde exista camere de supraveghere. Am mers atunci la politie si mi-au spus ca probabil pe acele camere nu o sa se vada nimic, pentru ca, citez "UE ne obliga sa avem camere, dar acestea nu sunt de calitate, si probabil nu veti putea vedea numarul de inmatriculare al masinii. Mergeti la primarie sa intrebati. oricum." Am mers la primarie s5, iar acolo o doamna mi-a spus ca acele camere nu functioneaza pentru ca "Nu ne da Enel curent".

Stiu ca este oarecum tardiv, dar atunci era intr-o situatie delicata, veneam de la priveghiul fratelui meu de 26 ani care era chiar in acea dimineata...eram devastata... nu imi statea gandul la acest accdident.. Acum ma intreb daca este tarziu sa dau statul in judecata pentru ca intr-o capitala Europeana exista camere ce nu functioneaza, "pentru ca Enel nu da curent"? Nu am probe ale acestor discutii, dar ma pot duce sa incerc sa ii intreb daca pot vedea filmarile cu speranta ca vor spune ceva. Vreau sa fac ceva, simt ca nu am facut ce trebuia la momentul respectiv. Este acum prea tarziu?