avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 539 soluții astăzi
Forum Activitate A.A.

Activitate A.A.

Răspuns la discuția Cedo
Am citit,daca cererea e inregistrata e automat declarata admisibila.Acum rabdare...cit de multa!
Răspuns la discuția Cedo
Da,camera 3 judeca procesele din Romania.Daca un dosar a primit nr.x ,cererea a fost inregistrata, asta inseamna ca au fost gasite motive sa fie inregistrata?Sau se inregistreaza orice cerere primita.Deocamdata "curtea va examina cazul de indata ce va fi posibil".Acesta este raspunsul.

Sint sase luni de la inregistrarea cererii.Aproximativ,cind se afla daca ea este gasita admisibila sau nu?
Răspuns la discuția Cedo
Multumesc pentru lamuriri.Deci,dupa faxul primit de la Strasbourg sper ca cererea imi va fi analizata in urmatoarele luni.
Camera a treia? Ce reprezinta?


Sint constient de durata unui proces CEDO,dar mi s-a spus ca daca ajunge in camera 3 e de bine.Oare?Adica s-a admis ceva,s-au gasit ceva motive sa se ajunga aici? Am un avocat de la care nu inteleg nimic.Probabil nici nu trebuie.Primesc hirtia pe fax si e ok! Ma lamuriti voi,va rog...
Răspuns la discuția Cedo
Cererea mea se afla in Camera a treia.Ea v-a face in curind obiectul unui examen pentru a putea fi analizata in urmatoarele luni.Asta inseamna ca in "urmatoarele luni" voi primi un raspuns.Adica un raspuns de genul:aveti sau nu dreptate?