avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1515 soluții astăzi
Forum Activitate Cristian2908

Activitate Cristian2908

eu sunt trait de mult pe afara si nu m-am prins la timp de necesitatea spagii pentru a primi ceva ce mi se cuvine si fara. ulterior am vb cu un sef am promis sa-mi corectez greseala dar fetele de la ghiseu au fost nemultumite simtinduse lasate pe afara. M-am enervat am injurat si nu am mai primit nimic...eu in fiecare dimineata pierduta acolo trebuia sa fiu in alta parte. Unde pot depune plangere sau daca e suficient as putea contacta un avocat daca nu e deranjul prea mare si infractiunea prea mica
Multumesc de raspuns, ce pot face pentru a-mi obtine certificatele in cazul de fata tinand cont ca am fost refuzat categoric? exista vreo lege de care ma pot folosi pentru a le obtine. Tinand cont ca am incercat deja sa obtin audienta la primar si am fost refuzat de o doamna de la rel. cu publicul pe motivul ca a discutat cu colegele si aveau dreptate ele si nu are rost sa mai merg la primar
Buna ziua! Am solicitat de la taxe si impozite fiscal/fiscale pentru o proprietate mostenire ce o detin cu mama si sora. Initial mi s-a spus ca fiscalele nu pot fi eliberate fara procura sau prezenta personala pentru mama si sora, dupa sub forma de ajutor mi s-a oferit posibilitatea cererii prin email in urma careia am si primit fiscalele. Expertul cadastral a refuzat fiscalele din cauza ca nu erau corect facute si m am intors cu ele la ghiseul respectiv pentru rectificare. Desi initial totul a fost ok si ne-am inteles in privinta modificarilor necesare cand m am intors sa le ridic situatia s-a schimbat doamna fiind nemultumita ca nu a primit spaga foarte probabil si mi-a zis ca nu imi elibereaza fiscalele fara procura sau prezenta personala si ca varianta cererii prin email este doar daca vor ele sa imi accepte. Precizez ca m-i s-a cerut sa rescriu cererile pentru eliberarea fiscalelor noi si nu rectificate( fiscalele initiale probabil au disparut). Scuzati complexitatea descierii intrebarea mea e mult mai simpla, se pot elibera fiscalele pe baza de cerere prin email si copii buletin sau nu si in care situatie s-a gresit ? cand m-i s-au eliberat initial sau a doua oara la refuzul ca nu vrea ea. situatia s-a desfasurat pe perioada mai multor saptamani si necesitatea de a ma prezenta acolo de doua trei ori pe saptamana.

Cu stima, Cristian B.