avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 764 soluții astăzi
Forum Activitate Iuliaa30

Activitate Iuliaa30

Eu le sesizez , dar dacă el are tot ce ii trebuie și la.mine este gălăgie ce sa fac ? Efectiv simt ca cedez psihic. Idee este ca am și un copil destul de mic și încă mai doarme după-amiaza, situația este destul de dificila și nu știu dacă voi putea sa rezolv problema asta . Dar nici în gălăgie nu o sa pot sta

ynocentta a scris:

Daca este vorba despre spatiu comercial prevazut in proiectul tehnic al constructiei,desfasurarea de activitati nu este conditionata de acordul locatarilor
Puteti sesiza oficial serviciul urbanism sau disciplina in constructii din cadrul primariei teritoriale care detin autoritatea si competenta sa verifice daca interventiile sunt autorizate

Asociația de proprietari nici măcar nu a luat proiectul de la el. El spune ca este spațiu comercial și poate sa facă și sala fitness fără sa ceara acordul vecinilor. Nu a antifonat pereții și la mine se aude și cel mai mic zgomot , când se va deschide sala presupun ca nu voi mai pute locui în propria casa

POPA GHEORGHE a scris:

Pentru autorizatie de ctie. are nevoie de acceptul asociatiei de proprietari/ vecinilor proprietari, sus-jos, stanga-dreapta.
Puteti sa sesizati primaria si ISCtii. in scris, cu nr. de inregistrare/ data.

Bună ziua! Locuiesc într-un apartament cu spațiu comercial dedesubt, proprietarul va deschide o sala de forță, de o.luna ma terorizează cu spartul pereților, trăiesc într-un infern . Întrebarea mea este el.poate sa deschidă sala de fitness fără acordul vecinilor cu care are contact direct ? Adică stânga, dreapta, sus ,jos . Am nevoie de un răspuns urgent