avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 711 soluții astăzi
Forum Activitate mihneavoicu

Activitate mihneavoicu

Mi-ati luat o piatra de pe inima,va multumesc tare mult pentru raspuns!
Buna ziua!Am si eu o nelamurire cu privire la un contract incheiat cu cei de la Zapp in mai 2007 pe o perioada de 12 luni.Dupa ce acea perioada a expirat, la aproximativ 3 luni am dorit incetarea colaborarii.In acest timp in luna iulie am fost sunat de cei de la Zapp care voiau sa-mi faca o reducere de 4 euro la abonament daca dosresc prelungirea contractului,atunci am fost de acord,dar reprezentantul firmei nu mi-a spus care sunt conditiile si pentru cat timp se prelungeste contractul.Cert este ca luna trecuta am facut cerere de incetarea colaborarii si imediat am fost sunat de cei de la Zapp ca trebuie sa le platesc 120 euro penalitati,ori eu eram la zi cu toate facturile,ba chiar le-am platit si penalitati la fiecare factura pentru ca aceasta nu ajungea la timp ,uneori intarzia chiar si 10 zile de la data expirarii termenului de plata,iar ei se scuzau ca posta romana e de vina si ca le pare rau iar eu trebuia sa achit si penalitatile lor.Ajutati-ma va rog,eu mi-am achitat toate datoriile fata de ei si nu inteleg de ce acum trebuie sa platesc acesti bani pentru un serviciu de care nu beneficiez.Ei spun ca acea inregistrare telefonica prin care mi-a fost propusa continuarea contractului poate fi considerata un nou contract si acesta expira anul viitor iar eu trebuie sa platesc penalitatile.Astept raspuns,va multumesc!