avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 647 soluții astăzi
Forum Activitate Nicu..Nicu

Activitate Nicu..Nicu



Nicu..Nicu a scris:

Mie nu m ia venit încă nici un răspuns de la nici una dintre cele enumerate mai sus ,nu am așteptări prea mari.Ei o tot dau cu actul adițional care nu are nici o listă de prețuri s au manoperă la racordare,că omul să știe dinainte dacă acceptă sau nu ,așa ei bagă in factură cât le convine .

Mie nu m ia venit încă nici un răspuns de la nici una dintre cele enumerate mai sus ,nu am așteptări prea mari.
Sunt in această situație si eu ,dar cu o cerere de racordare aprobată pe 8 febroarie acum in decembrie m am trezit cu o factură de 8000 lei ,stiind deasemenea că este gratuită racordarea ,am trimis o reclamație la ei pe sait distrigaz sud,apoi una la ANRE si una la ANPC si aștept în continuare răspuns de la ei ,am luat legătura și telefonic cu aceste instituții, cred că tot în instanță se poate rezolva cunva ,nu știu însă ce termen limită are factura de contestație în instanță poate știe cineva de pe acest sait ? Distrigaz sud ,ANRE și ANPC anunțăndumă că au termen de răspuns la sesizarea mea intre 30 si 60 de zile ,in acest timp mă pot trezi cu penalități la această factură.