avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 786 soluții astăzi
Forum Activitate LeylaF

Activitate LeylaF

Bună ziua! Sunt funcționar public într-un compartiment in cadrul unei instituții publice, suntem 3 lucrători în compartiment, un lucrător are funcția de coordonator de serviciu, specific coordonator, nu șef serviciu
Vreau sa știu dacă, coordonatorul are dreptul să aprobe cererile de concediul din cadrul serviciului
In ce condiții trebuie să mă subordonez eu coordonatorului de serviciu, pentru că superiorii instituției consideră că aceasta are atribuțiile unui șef de serviciu
As vrea sa îmi spuneți care este diferența dintre un coordonator de serviciu și un sef de serviciu, in condițiile legii
Bună ziua
Vă rog să mă ajutați cu informații referitor la următoarea speță:
Referitor la autorizația de construcție, diferența privința valoarea reală a lucrărilor executate în baza autorizației de construire, pe formularul primit, la punctul 9 "diferența de încasat de la solicitantul-contribuabil că efect al regularizării" apare -1003,56 lei
Aceasta sumă nu ar trebui sa mi se restituie de către administrația locală conform codului fiscal?
Menționez că la început am solicitat o construcție dp+p+1e iar ulterior am făcut modificare de proiect unde am eliminat dp-ul și mi s'a făcut o reautorizare cu modificare de proiect