avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1090 soluții astăzi
Forum Activitate Ioana B1980

Activitate Ioana B1980

Inteleg, dar si eu ca si chirias am niste drepturi, nu-i asa? Dansa nu e obligata prin lege sa imi faca flotant si pasibila de amenda daca refuza?
Multumesc. Din pacate nu avem contract inregistrat la anaf, de aceea e problematica situatia. Si dansa nu vrea sa vina la evidenta populatiei. De aceea as vrea sa stiu ce pot sa fac.
Prin flotant inteleg hartia de pe buletin, domiciliul ramanand in alta parte. Prin luare in spatiu inteleg un buletin pe adresa unde locuiesc scum, ca si chirias.
Multumesc pentru raspuns. Dar luarea in spatiu ar fi posibila?
Multumesc pentru raspuns. Dansa nu are acum calitate de co-proprietar, in care ar putea sa imi faca flotant? Nu poate sa vina la politie cu actul casei si actul de deces al sotului?
Buna ziua, sper sa ma puteti ajuta cu o informatie. Locuiesc in chirie, iar proprietarul apartamentului a murit. Flotantul mi-a expirat intre timp. Sotia decedatului a spus ca nu imi poate innoi flotantul deoarece nu s-a facut inca succesiunea. Este adevarat? Nu este posibil ca dansa sa imi faca flotant? Mai exista un fiu care nu locuieste in localitate. Multumesc.