avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 602 soluții astăzi
Forum Activitate Marius Burcea

Activitate Marius Burcea

Multumesc frumos! Daca as face si plangere la ANAF si OPC m-ar ajuta cu ceva ?
Buna ziua!
Avem contract incheiat cu fotograful. Am vorbit cu el si nu isi asuma nimic. Ne spune ca fotografia e subiectiva. Cumva incearca sa se spele pe maini.
Buna ziua,
Anul trecut am avut nunta in iulie. Am angajat cu un an inainte un fotograf din Suceava. Cu o zi inainte de eveniment m-a sunat sa imi spuna ca nu poate veni si ca va trimite pe altcineva. Am reusit sa iau legatura cu respectivul fotograf dupa lungi insistente abia spre seara. Dupa eveniment le-am platit a doua transa de bani datorata, suma pe care nu am primit bon fiscal. In luna octombrie am mers si am facut sedinta foto. Ni s-au pretins bani pentru deplasare, bani de care nu ne zisese nimeni nimic pana atunci. Dupa terminarea sedintei foto ni s-a spus ca intr-o saptamana vom primi toate materialele foto si video editate. Nu s-a intamplat acest lucru. Dupa 3 luni de insistente am reusit sa primim fotografiile fara video facute in bataie de joc dupa ce i-am platit o suma de 150 de lei pentru deplasarea la sedinta foto. Dupa ce am vazut fotografiile i-am trimis un hard sa ne puna toate materialele brute de la nunta. Am reusit sa recuperam hardul cu fotografii si video lipsa dupa o luna. Timp in care am tot insistat. Ce am putea face in acest caz? Ne puteam recupera banii ? Unde ar trebui sa ne adresam?