avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 611 soluții astăzi
Forum Activitate aditomescu

Activitate aditomescu



latka a scris:

Fara probe, cuvintul e degeaba.

Si in legatura cu prima abatere,cea in care spune ca este limita de viteza de 70?acolo nu e limita pe sensul meu de mers,cine trebuie sa dovedeasca?Ei cu probe video?sau tot eu??pe video de la radar o sa apara limita pe sensul lor de mers ptr ca intrau in localitate,pe sensul meu nu are cum sa arate pe video de la radar,ca nu exista limita la mine.Un politist daca vrea sa te execute pe o minciuna inventatta tot noi trecsa dovedim?,pe niste minciuni m-au executat,singurul adevar este viteza de 115 km,dar aveam voie acolo 100 plus 10 ca era drum european.Multumesc ptr raspuns

latka a scris:

Aratati cu probe video, foto, pe care le depuneti la dosarul cauzei.

Nu am proba video,e cuvantu meu impotriva lor.Eu eram oprit pe o strada din localitatea urmatoare si dupa 1-2 minute cand sa plec m-am trezit cu ei si au zis ca nu am oprit la semnalu lor,normal si logic dovada video nu ar trebui sa o prezinte ei ca nu am oprit la semnalu lor?Exista filmarea lor,dar acolo nu are ce sa arate ca ei nu mi-au facut nici un semn sa opresc,si nici nu au fost in spatele meu cu luminile si sonorizarile aprinse,probabil ca erau la 1-2 km c au intors dipa mine au spus ei,eu nu aceam de unde sa ghicesc ce fac ei,am fost testat ptr bautura a iesit rezultatu zero,deci nu aveam ptr ce sa fug de ei
Buna seara.Am fost prins cu radarul cu viteza 115 km/h imediat cum am iesit din localitatea D.M-am intersectat cu masina de politie dupa ce am iesit din localitate si dupa ce am parcurs 1-2 km am vazut in spate semnale luminoase,am realizat ca au intors,dar m-am gandit ca semnalele erau ptr a intoarce,Eu la intrare in urmatoarea localitate am intrat pe prima straduta ca eram cu familia in masina si vroia fetita la toaleta,am oprit a coborat sotia cu fata si imediat cum sa plecam ne-am trezit cu masina de politie cu semnalele aprinse au coborat in viteza ca am fugit de ei,mi-au pus fiola a iest rezultatul zero,mi-au zis ca am avut 116 km/h si era limita de 70 acolo(era ptr sensul lor de deplasare limita ca intrau in localitate,eu nu aveam limita,dar nu am stiut pe moment)dar oricum imi retine permisul ca nu am oprit la semnalul lor.I-am intrebat care semnal?Eu ca sofer tre sa opresc cand o masina de politie are semnale aprinse la 2 km in spate?daca era in spatele meu opream logic,In fine mi-u retinut permisul si am contestat,dar la tribunal eu trebuie sa dovedesc ca nu e adevarat?Cum arat eu ca nu e adevarat ce spun ei?