avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 649 soluții astăzi
Forum Activitate _Andra_

Activitate _Andra_

Buna seara,nu stiu fix care vecin dar unul dintre ei tot imi otrăvește câinii...ei sunt în curte și le aruncă peste gard și nu mi se pare corect chestia asta fiindcă ei nu le-au făcut nimic rau. Maxim au lătrat dar asa fac cainii... E ca și cum ai zice unui om să nu vorbească, nu mi se pare normal să îi otrăvească mereu fiindcă părinții mei au băgat bani de fiecare dată pentru ei... Iar cel recent care a murit avea semnele de otrava( avea anemie,picioarele din spate îi tremurau și nu se putea mișcă câteva minute iar eu când îl vedeam îl ajutam, făcea caca verde, nu mai mânca și devenise foarte slab) el era un bishon și a trecut o săptămână de când a murit... Din cate am citit îi pot face necropsie pentru ca nu au trecut 6 saptamani însă părinții mei l-au îngropat și cel mai probabil acum cadavrul său are viermi... Nu stiu sigur asta și nici nu stiu daca pot aduna cumva dovezi împotriva lui fiindcă m-am uitat în curte și nu e nimic... Bănuiesc ca ia aruncat mâncare cu otrava după cum se comporta cățelul.... Și ma enerveaza faptul că nu e primul câine care ajunge să moară otrăvit din cauza lui însă atunci eram mult mai mică iar părinții mei nu au dovezi împotriva lui dar bănuiesc ca necropsia ar ajuta? Vreau un sfat dacă îi pot face cumva dreptate lui și tuturor câinilor nevinovați care au murit din cauza sa.