avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1850 soluții astăzi
Forum Activitate relax_ro

Activitate relax_ro

Nu ma mai afecteaza prea mult in acest moment am reusit sa trec peste aceasta problema si sa imi vad de viata mea. ceea ce vreau eu sa stiu este din moment ce nu avem nici un bun luat in timpul casatoriei nu cred ca se pune problema de un partaj.
As prefera sa nu se ajunga sa ne spalam rufele in public. oricum acest divort este din cauza ei si pentru ca ea isi doreste sa scape de mine nu pentru ca i-am facut ceva. nu beau nu am ridicat mana vreodata la ea chiar m-am purtat exemplar din punctul meu de vedere si nici injurii nu i-am adus.
Buna seara,
Din pacate un eveniment super fericit s-a transformat intr-un cosmar. In august am avut nunta si am crezut ca totul o sa fie roz dar nu a fost asa. Sotia lucreaza dinainte de nunta la Oradea pentru inca 5 luni si totul a mers din ce in ce mai rau.

Ea isi doreste sa divortam cat mai repede desi deabea avem 2 luni de la nunta. Sincer nu inteleg de ce a mai vrut sa facem pasul asta daca nu vrea sa incercam sa facem aceasta casnicie sa mearga.

Ma puteti ajuta sa imi spuneti ce pasi trebuie urmati? Eu unul nu imi doresc acest divort si am facut tot ce am putut sa il evit. Daca ea depune actele de divort eu am cum sa ma apar in legatura cu acuzatiile pe care sunt sigur ca le va aduce sotia?

multumesc anticipat pentru raspunsuri

vali