avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 535 soluții astăzi
Forum Activitate csforever82

Activitate csforever82

Buna ziua. Pe data de 25 mai 2023 m i s a facut un flagrant de catre un prieten care a fost prins probabil vanzand/consumand droguri avand asupra mea cantitatea de 17 grame 3CMC pentru consum propriu , ceea ce am spus celor de la diicot. Nu am fost vanzator, acelea erau pentru o petrecere la care urma sa merg cu mai multi prieteni, dar acest baiat care mi-a facut flagrantul imi era prieten de multi ani , de mici copii si m-a rugat sa i le vand lui .a insistat foarte mult pe tema aceasta iar eu fiind bun la suflet i le am oferit fara a mi face vre un profit de pe urma lor. Acum sunt cercetat pentru trafic de droguri de mare risc si detinere in vederea consumului propriu. El mi a facut denuntul in ziua respectiva ca cica eu sunt vanzator
Mi am angajat un avocat bun si as vrea sa va intreb ce sanse am sa scap cu suspendare? Eu nu eram un vanzator , erau doar pentru consumul prorpiu si erau la mine deoarece m am oferit pentru ca ceilalti prieteni ai mei sa nu aiba probleme cu parintii , nu au 30-40 de ani deci inca stau cu parintii.
La dosar sunt ca martori doar baiatul care mi a facut flagrantul inca un baiat care a spus ca a cumparat de la mine 1 gram acum cateva luni ceea ce nu este adevarat , si un baiat care a spus ca nu a cumparat de la mine niciodata dar stie cine a cumparat .
Ce nu inteleg eu este ca eu nu eram urmarit de diicot pentru a arata faptul ca eu eram vanzator ceea ce nu este adevarat, flagrantul s-a facut in cateva ore banii s au stantat in cateva ore iar eu acum sunt speriat ca pot sa fac inchisoare pe nedrept. baiatul mi a facut flagrantul deoarece probabil a fost speriat de cei de la diicot dar mie nu mi se pare normal ca sa fiu cercetat ca si traficant desi eu nu eram urmarit..
Nu am mai avut probleme cu legea niciodata , nu am nici un fel de antecedente penale eram doar fost consumator.
am stat 1 zi pe arest preventiv , dupa aceea pe arest la domiciliu pana in data de 24.05.2023 si m i s a cerut prelunigrea arestului la domiciliu pana in data de 24.07.2023 , am cerut controlul judiciar dar s-a respins.
tin sa mentionez ca aceea cantitate de 17grame 3cmc am cumparat o alaturi de inca cativa prieteni pentru consumul propriu la petrecerea care urma sa mergem
am uitat sa mentionez ca s a gasit asupra mea si 0,7 gram de canabis pentru consum propriu ei spun ca erau un gram dar nu era un gram.
Ma repet , intrebarea mea este ce sanse am sa nu fac inchisoare cu executare deoarece mi ar ruina viitorul si nu as mai putea sa merg la facultate .. Multumesc mult