avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1546 soluții astăzi
Forum Activitate andreearadu

Activitate andreearadu

copilul poarta numele tatalui....alta problema e ca iubita lui este o persoana foarte influenta si ....ma gandesc ca avand bani.....in cazul in care intenteaza proces pt custodia copilului sa nu castige....eu chiar nu vreau ca altcineva sa aibe vreo leg cu copilul meu....chiar nu imi doresc ceva de genul o sapt la mine o sapt la el
cea mai mare problema a mea....este intr-adevar copilul.poate sa mi-l ia?cum se procedeaza?trbuie sa intentez un proces de custodie?poate el sa imi ia copilul?chiar nu stiu....eu nu imi doresc decat sa plec cu copilul inapoi la parintii mei....sa vina sa il vada de cate ori doreste...dar nu accept sub nici o forma sa ma desparta de el nici macar o secunda.....el are viata lui relatiile lui...si nu sunt de acord ca acest copil sa fie expus la asa ceva...va multumesc din suflet tutor pt raspunsuri
numele meu este andreea....am 22 de ani si sunt din bucuresti.....in urma cu aproape 3 ani am facut un copil cu o persoana care credeam ca ma iubeste....la 6 luni dupa nasterea copilului am decis sa ne mutam impreuna....treptat,treptat viata mea a devenit un calvar....amenintari...certuri....jigniri....nu exista zi din lumea asta in care sa nu mi se reproseze ca am facut un copil nedorit, ca mi se va lua copilul si nu o sa mai am de ce sa traiesc....
barbatul cu care traiesc in concubinaj ma ameninta non stop ca ma are la mana....cu niste poze.....nu indecente....cu care se pare ca imi poate face mult rau....
nu cunosc legea si vreau sa stiu...la ce risc ma supun daca parasesc domiciluil actual si ma intorc in casa parintilor mei...traiesc un calvar si nu mai pot sa continui asa...doar acest copil ma impiedica sa nu o iau la fuga...va rog....va implor....ajutati-ma