avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 889 soluții astăzi
Forum Activitate Tudor Calin

Activitate Tudor Calin

Buna ziua

Iar in aceasta schema/harta, teoretic, ar trebui sa apara pozitia fiecarei proprietati? Tinand cont ca singura informatie cu privire la locatie este o numarul tarlalei care insumeaza zeci de hectare.

Multumesc.
Buna ziua.

Pentru ambele terenuri am titlu de proprietate, titlu care contine mai multe proprietati (12 proprietati care sunt dispuse pe 3 tarlale) . Titlul de proprietate are o anexa cu "Suprafata primita in proprietate - Suprafata primita in extravilan", unde sunt enumerate terenurile care au fost trecute in proprietatea mea. Toate terenurile care se regaesc in anexa titlului de proprietate, au mentionate "Vecinatati" unde pentru fiecare punct cardinal este specificat ce se afla (vecin - cu Nume Premnume, drum, canal, islaz). Terenurile care fac obiectul acestei postari, nu au informatii trecute la "Vecinatati". Este mentionat doar numarul tarlalei, fara a fi mentionat de ce/cine sunt inconjurate.

Uitandu-ma pe site-ul ANCPI, am vazut ca au inceput sa apara cadastre pentru terenurile din aceasta tarla. Eu neavand nicio informatie cu privire la locatia exacta a acestor terenuri, in cadrul tarlalei, voaiam sa stiu daca primaria este obligata sa imi dea terenurile unul langa celalalt, sau exista sansa sa mi le dea separat. Cand spun "ofere" sau "dea", ma refer la locatia exacta din cadastrul pe care urmeaza sa il fac.

Multumesc frumos pentru interes!
Buna ziua,

Sunt proprietarul a doua terenuri extravilane agricole. Acestea sunt intr-o tarla de suprafata mare, unde un procent de 30% din tarla este cadastrata. Proprietatile mele nu sunt cadastrate si vreau sa incep procedurile pentru a obtine aceste acte. Intrebarea pe care mi-o pun si o adresez dumneavoastra este, daca exista posibilitatea ca cele 2 terenuri sa imi fie oferite in locuri diferite in aceeasi tarla. Mentionez ca tarlaua are o suprafata mare necadastrata, iar interesul este ca cele doua terenuri sa fie comasate, pentru a le valorifica la adevaratul potential prin munca. Va multumesc anticipat pentru ajutor!