avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 776 soluții astăzi
Forum Activitate marian69

Activitate marian69

Răspuns la discuția titlu de proprietate padure
Va multumesc foarte mult pentru ajutor!
Răspuns la discuția titlu de proprietate padure
Si unde sa ma interesez daca sa vandut padurea?sora mamei mele nu putea vinde padurea deoarece titlu de proprietate nu era la ea ci la un frate al mamei mele,si cum as putea sa vad unde este si in ce stadiu este acest proces si in ce materie juridica se incadreaza!.Va multumesc

Inca nu .de maine incep procedurile,am toate actele,dar am inteles catrebuie sa vad daca este deschis un proces sau nu ca acolo se dezbate titlu mamei mele de proprietate,,nu stiu ce trebuie sa fac si unde trebuie sa merg pentru a afla de acest proces.
Am aflat de un titlu de proprietate in urma cu cateva zile,de la o matusa a mamei mele care este decedata ,acesta fiind in posesia lui de mai multi ani ,cand inca mama mea traia lasandu./l la sora ei respectiv aceasta matusa :Eu am fost zilele trecute pe raza acestei comune la primaria care are inregistrat acest teren ,dar ei culmea nu stiu unde este terenul,eu inregistrandu/ma la respectiva primarie la impozit care de altfel l/am si platit dar primaria imi spune ca nu stie unde este acest teren,fiind vorba de 1 ha de padure care este pe acest titlu de proprietate,Mai mentionez ca acest titlu a fost lasat de mama mea surorii sale in timp ce ea inca traia ,masa lemnoasa a fost vanduta de pe terenul respectiv,mama mea luand o suma de bani (din pacate nu stiu cat a fost suma exacta)si lasand titlu de proprietate matusii mele impreuna cu o procura ,ca in caz ca cineva vrea sa cumpere terenul sa semneze pentru ea deoarece ia a vandut doar masa lemnoasa nu si terenul,aceasta fiind sora ei ,respectiv ceea ce declaram mai sus matusa mea.mai mentionez ca la vanzarea masei lemnoase au mai participat inca 40 de proprietari care culmea nu sunt inregistrati niciunul la impozit la primarie cu toate ca toti au titluri de proprietate pe teren eu fiind unicul inregistratla primarie platitor de impozit ..Suprafata de pe care s/a vandut masa lemnoasa a fost de aproximativ 40 ha,am inteles ca este pe rol un proces pentru ca cel care a cumparat masa lemnoasa a vandut cu acte false si terenul pe care era masa lemnoasa,acesta nefiind al lui.Din pacate nu am aflat mai multe detalii,eu fiind din Timisoara si terenul respectiv este in Bistrita.pe cine trebuie sa dau in judecata pentru ca nu imi ararat unde este proprietatea de pe titlu de proprietate ,mentionez ca nu stiam de acest titlu,eu fiind mostenitor.Nimeni nu stie unde am cele 2 parcele de padure din titlu de proprietate,toti cei din primarie nu au putut sa/mi dea nici un raspuns..Va multumesc.