avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1354 soluții astăzi
Forum Activitate Stefandana

Activitate Stefandana

Buna ziua. Probleme cu masina . Renault talisman initiale 2016.Cumpărată de la Țiriac auto in urma cu un an cu 17000 euro. Unde masina a fost vândută ca fiind verificată. Dupa 6 luni au inceput problemele extrem de costisitoare. Apoi am achizitionat istoricul mașinii din Franța si reiese ca a fost avariata si in fata si in spate. Nu este aceasta înșelăciune?
A doua problema același autoturism. Schimbat motorul într-un service autorizat din Târgu-Mureș costul 4500 euro. De acolo am plecat cu eroarea avarie servodirectie. Cei de la service au zis ca trebuie reglata direcția si ștearsă eroarea. Am reglat direcția in ziua in care am luat masina din service insa eroare nu a putut fi anulată. Apoi am dus masina in reprezentantă unde s-a constatat ca modulul de la caseta de directie pe spate este ars in urma unui impuls din cauza ca atunci cand au montat motorul au legat firele greșit. O astfel de piesa costa 3300 euro. Ce este de facut in cazul in care service-ul nu-și recunoaște vina? Dar si in privința dealerului auto care desi au verificat autoturismul nu a oferit informațiile reale. Mulțumesc pentru atenție