avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 651 soluții astăzi
Forum Activitate tony_pop24

Activitate tony_pop24

ce inseamna daca filmarea sa facut pe fata si la vedere? ce inseamna plasarea fara drept? adica de dreptul cui am nevoie sa filmez pentru securitatea mea la mine in casa? adica eu la mine in casa nu am voie sa filmez? suna cam aberant ca ar trebui sa dau explicatii cuiva de ce filmez la mine in casa.am ales sa filmez pentru a imi lua masuri de siguranta in primul rand deoarece persoana este una ..... si astfel am decis sa ma protejez. si da filmarea dovedeste ca cele declarate ulterior filmarii sunt niste minciuni si inducerea in eroare prin declaratiile date a organelor de ancheta
buna ziua. as avea si eu o intrebare. o filmare intre mine ca proprietar al apartamentului unde sa filmat si o alta persoana , filmare care arata discutia noastra in casa mea persoanala poate fii pusa ca dovada la plangerea facuta la procuror impotriva respectivei persoane pentru marturie mincinoasa in dosarul de la accidentul rutier in care eu sunt victima si el este martor? adica in casa pe filmare a sustinut si povestit cu detalii cele declarate de mine iar ulterior la declaratii a declarat ce a fost invatat ulterior . aceasta filmare facuta in casa la mine este o proba valabila ?VA MULTUMEC!
buna ziua. daca am avut un accident de circulatie in care din varii motive politia a decis ca este culpa comuna si mi-a fost retinut permisul deoarece sa deschis dosar penal pentru vatamare corporala din culpa tot eu fiind persoana vatamata iar eu am primit o dovada de circulatie de 15 zile ulterior prelungita de procuror cu 30 zile as vrea sa stiu daca nu o voi mai prelungi personal dupa respectivele 30 zile si nu voi mai avea drept de conducere vor trece de exemplu 7 luni pana la finalizarea cazului iar la finalizarea la procuror se decide acea culpa comuna si se aplica o suspendare a dreptului de conducere pentru 3 sau 6 luni aceste luni sunt calculate in cele 7 luni in care nu am condus neprelungind dovada cu cate 30 zile sau sunt adaugate alte 3 sau 6 luni de suspendare a dreptului din momentul deciziei ?multumesc