avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 848 soluții astăzi
Forum Activitate frumos45

Activitate frumos45

ceva de genul a zis...dar intrebarea mea acesta este un dosar penal sau nu?


ma afecteaza cu ceva

ea zice ca nu ma afecteaza cand vreau sa ma angajez si ca nu se trece in cazier....

ultimele vorbe care mi le-a zis au fost ca a facut cere sa imi vina cazierul si il timite cu tot cu dosar la procuror.....

va rog raspudneti-mi va implor
am primit azi citatie pt o neintelegere de acuma 3 luni... si anume lucrat intr-un magazin de haine si la terminarea programului mi-am pastrat o camasa deoarece se vindeau repede..cand am plecat acasa am uitat sa o platesc si au sunat barile de securitate..m-am intors sa o platesc dar managerul nu m-a inteles... a zis ca vrea sa o fur.... pe moment ma inteles mai tarziu si nu a depus palngere dar a fost chemat un organ de politie...m-au amprentatn si am plecat acasa..dupa 3 saptamani sunt chemat la politie sa dau declaratie ..le-am zis cele intamplate... iar azi ma trezec cu citactie ca invinuit pentru dosar penal.......... deci viata mea practic numai are niciun sens.... imi iubesc partinii prea mult iar daca ar afla as insemna 0 pentru ei... am fost de rugenta la citatie primita la sectia de politie si o anumite doamne a scris in procesul verbal in urma citatiei cele intamplate si m-a pus sa spun ca imi mentin declaratia data ... ca nu am mai savarsit niciodata vreo infractiune ca imi pare rau si ca nu am nevoie de aparator ..dupa care am semnat..

intrebarea mea este urmatoarea ea ma linistit si mai multe persone din politie ca nu am cum sa fac puscarie pentru asa ceva si a trimis dosarul la procuror pentru a da un verdict.. este adevarat cee a zis dansa? Ea a zis ca ma va ajuta sa nu se intample nimiika

a zis ca nici pe cazie nu imi apare
daca numai fac nimika dosarul penal in cat timp disapre????

va rog nu ma ocolitzi sunt disperat numai pot dormi seara