avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 912 soluții astăzi
Forum Activitate Becs1972

Activitate Becs1972

Bună
Am o sora bolnava psihic.schizofrenie paranoica.care ne distruge viata.Ce se poate face?cu ea? Nu accepta boala ei....ea ca e sănătoasă..ca noi suntem.derutati etc etc....Nu își ia medicamentele....nu poate să-și administreze bani pensia de boala.rupe tot în apartamentul.ei .mobilele de pe pereți. Firele electrice .firele de.la sonerie....ulterior a venit sus la.mine a întrat forțat în casa eu find plecat în austria la.munca. a distrus tot în casa din mobilier o parte a runcat-afara în curte în ploaie.inclusiv saltelele din pat plapuma perna.a rupt o.parte din mobilier.terasa distrusa.etc etc....recent a murit fartele.meu....politia nici nu a vrut sa vina sa cerceteze .pe.motiv ca noi încă nu am.facut dezbaterea succesiuni de moștenire după fratele.meu...ci ca și ea find moștenitor are oricind dreptul sa întra în casa acolo sa facă curat etc etc...dar și sa distrugă? Și sa fure?...ea nemaifiind proprietar ..De un an am.platit partea de moștenire din partea părinților. Am.cumparat pentru ea un mini apartament....dar și acolo a distrus tot.mobilierul.curentul instalația de apa.etc etc. Nu își ia medicamentele.cind apuca criza vine sus la noi și distruge și acolo totul....Nu poate să-și scoată singura bani pensia de la bancomat...mereu greșește pinul......apoi nu are bani sau dacă reușește... bani în 2 saptamini a consumat-nu poate administra bani deloc de.medicamente.mincare .merge si cere din stinga și dreapta.Are doi copii care nu sunt interesați de soarta ei....e groaznic

Un sfat bun dacă ne puteți da.cum sa facem ..ce sa facem. Daca se poate interna forțat undeva.....Unde sa ne apelam.?ca ne distruge psihic și pe noi.
Va.multumesc.