avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 967 soluții astăzi
Forum Activitate anateodora80

Activitate anateodora80

Buna ziua, va multumesc frumos pentru raspuns. Nu a fost semnat nici un contract, doar a avut loc o conversatie legata de el. Dupa ce sora mea si-a dat acordul verbal, a primit contractul pe mail, insa nu l-a avut niciodata in format fizic, sa il semneze, nici nu s-a vazut personal cu vreunul din reprezentatii OVB. Totul a fost agreat numai verbal.
Buna ziua,

In urma discutiei cu un reprezentant OVB, sora mea a fost de acord cu semnarea unui contract, si a platit in avans suma de 600 de lei pentru a fi investita. Dupa ce a realizat gresala, i-a contactat a doua zi pe cei de la OVB pentru rezilierea contractului. Acestia insa tot amana rezilierea, rugand-o sa astepte 1-2 zile pentru a stabili o discutie telefonica, in vederea discutarii detaliilor rezilierii.

Mentionez ca sora mea nu a semnat nici un contract, primind doar pe mail o varianta electronica in urma acelei discutii telefonice. Are vreo baza legala contractul, poate solicita rezilierea lui si recupera suma platita? Ii poate soma intr-un fel sa accepte rezilierea, cu o plangere la ANPC de exemplu? Pana acum, toate insistentele ei de a rezilia contractul s-au lovit de insistentele agresive ale celor de la OVB de a nu renunta la el, si de a continua sa investeasca bani prin dansii.

Va multumesc!