avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 584 soluții astăzi
Forum Activitate Robert-Paul

Activitate Robert-Paul

Bună ziua! Sunt în Germania de aproximativ 5 luni și sunt proaspăt operat. După o luna in Germania, așteptând actele necesare ca să pot sa ma angajez, am găsit o echipa de fotbal amator și am decis sa joc la ei. În primul meci, am fost introdus pe teren, iar după 10-15 minute portarul advers mi-a provocat o accidentare care ma va tine departe de fotbal. Am avut 3 ligamente rupte la genunchi, mușchiul biceps femural rupt, menisc rupt, ceva fisura pe osul tibie și ceva mușchi rupt de la gamba. Ideea e ca nu aveam asigurare deoarece nu eram angajat, iar cei de la clubul de fotbal m-au lăsat de izbeliște, a ma descurc singur cu asigurarea medicala deși ma gandesc ca ei trebuiau sa se asigure ca sunt asigurat. Cel care mi-a provocat accidentarea nici măcar nu și-a cerut scuze. Într-un final, după ce am avut de umblat după asigurare, pe la diferite clinici sa ma vadă doctorii, am reușit sa ma operez. Mai am nevoie de o operație și eu momentan încă nu pot lucra și nici nu voi putea în următoarea perioada. Am pierdut luni bune de sănătate, fără sa muncesc, am făcut zeci de ore de psihoterapie pentru ca am căzut și mai rău in depresie, am fost ore întregi la psihoterapie înainte de operație. Cum as putea proceda sa fiu îndreptățit în tot ceea ce mi s a întâmplat și sa îmi recuperez toate daunele, pentru ca efectiv nu știu cum ma voi descurca în perioada următoare. Va mulțumesc din suflet!