avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1122 soluții astăzi
Forum Activitate COSTICA DALBAN

Activitate COSTICA DALBAN

Buna ziua,
Domnule avocat,

Dupa cum am mentionat in primul mesaj, eu am lucrat la UZINA 2 Brasov, sectia 214 speciala (armament), cu materiale din fonta, in perioada 1979 - 1986 si m-am adresat in scris conducerii actuale a acestei institutii (SC CARFIL BRASOV), insa nu mi-au eliberat Adeverinta de GRUPA de munca, dar nici nu mi-au spus motivul, sau unde as putea sa ma adresez.
Considerand ca este "rea intentie din partea lor prin acest refuz", m-am adresat dumneavoastra daca ma puteti ajuta, sa obtin aceasta adeverinta de grupa, precum si sporurile in conditii grele de munca, noapte, etc, va rog sa-mi raspundeti in scris.

Totodata va rog sa-mi stipulati si costurile pentru acest serviciu.
Va multumesc.
Buna ziua,
Domnule avocat,
Va rog foarte mult sa-mi spuneti daca dumneavoastra ma puteti ajuta, in vederea obtinerii adeverintei pentru dobandirea GRUPEI de munca.
Eu am lucrat la UZINA 2 Brasov, sectia speciala (armament) in perioada 1979 - 1986 si dupa cateva solicitari directe adresate conducerii actuale a acestei institutii, nu am reusit sa obtin Adeverinta de GRUPA de munca, dar nici nu mi-au spus unde as putea sa ma adresez, pentru a o putea obtine.
Un prieten, m-a indrumat la dumneavoastra.
Daca, ma puteti ajuta, sa stiu cui sa ma adresez, sau daca prin intermediul dumneavoastra as putea obtine aceasta adeverinta de grupa, precum si sporurile in conditii grele de munca, noapte, etc, va rog sa-mi raspundeti in scris.

Totodata va rog sa-mi stipulati si costurile pentru acest serviciu.
Va multumesc.