avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 621 soluții astăzi
Forum Activitate NH Cake

Activitate NH Cake

Buna ziua,
in cazul in care exista un contract de inchiriere spatiu comercial intre o persoana fizica si o firma SRL. Persoana fizica trebuie sa factureze lunar firma SRL, cat cu chiria lunara cat si cu cautiunea?

Va multumesc anticipat!
Buna ziua, am si eu o intrebare referitoare la cartea de munca din 1985 de la o societate lichidata. Eu nu am scos nici o data cartea de munca de la ei si acum nu mai exista acea interprindere.

Am fost la Arhive si la Camera de Comert, la Casa de pensii si toti ma trimit de la A la B.

C.M.C.I.B Statia Utilaj Transport Bucuresti este interprinderea cu sediul in Bucuresti sector 4.

Acum am gasit Statia Utilaj Transport Bucuresti Arcom SA si RECO SA care apar in cautarile despre aceasta interprindere, dar nu stiu de unde sa gasesc cartea de munca. Care este procedura daca ar fi sa incerc sa gasesc cartea de munca de la una din societatile de mai sus?

De 3 luni incerc sa ajung la un raspuns si nu reusesc, fiind trimisa de la o institutie la alta. Singura sansa este de a da in judecata pentru a reconstitui vechimea?

Va multumesc anticipat!