avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 667 soluții astăzi
Forum Activitate Pop Loredana

Activitate Pop Loredana

Răspuns la discuția Agresiune verbală
Cum pot face o plângere când băiatul nu mai este in clubul de fotbal ci doar face suplimentar singur acolo?Sa ii fac plângere la Comisia de disciplină?

gi-jane2 a scris:

Facetii-i plangere individului la federație.

Buna dimineața.Am și eu o rugăminte daca cineva mă poate ajuta.Am doi băieți care fac fotbal de mici,cel mare are 17 ani și a jucat fotbal la adulți, problemele au început în momentul în care dl președinte a schimbat strategia de joc și a înlăturat unii jucători mai tineri din joc...băiatul a fost trimis să joace la copii într-o echipă mixtă cu copii de 2010,2009,2008, într-un campionat pe sate,băiatul nu a dorit să joace în aceste condiții discutând cu dl președinte cu riscul de a fi pe banca de rezerve,dar nu a fost bine....A fost obligat să rezilieze contractul de munca.Acum incepe problema de care am nevoie sa fiu ajutată.Terenul de fotbal unde se fac antrenamente este unul public, băiatul mai merge să facă mișcare cu mingea,el în prezent a fost obligat să joace într-o altă echipă de adulți .El vrea să facă suplimentar și doar acolo poate face....dl președinte care în același timp este și antrenorul echipei de adulți ia trimis mesaje de anul trecut prin angajați clubului să iasă afară de pe teren că nu are ce cauta acolo....ieri băiatul meu era într-un colț al terenului exersa cu mingea la perete și dansul l-a amenințat că va chema poliția daca nu pleacă de pe teren....dansul avea antrenamente dar în cealaltă jumătate a terenului de fotbal...țin să menționez că de alte dați și alte persoane au fost în aceași situație dar nu a luat nici o măsură,ia spus băiatului că nu îl suportă și că nu își pune mintea cu proștii in momentul când băiatul a spus că e un spatiu public și are dreptul să îl folosească și el.....eu consider că îmi agresează băiatul plus de asta îmi crează neliniște in familie... Ce pot face in aceasta situație...? I-am zis băiatului sa nu mai meargă acolo dar este singurul loc unde poate merge și el iubește mult fotbalul și vrea să facă o carieră din asta ...