avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 840 soluții astăzi
Forum Activitate a46099270

Activitate a46099270

da am cativa ani de cotizare la CASS separat dupa job, mai am 6 ani de munca apoi din pacate m-am mbolnavit, am 8 operati multumesc
Buna ziua,
Exista vreo lege de ajutor de boala pentru endometrioza/adenomioza.,histerectomie radicala, anafilaxie. subocluzie partiala intestinala pentru care necesita rezectie, dar din cauza anafilaxiei nu risca niciun anestezist sa ma adoarma, plus inceput de prolaps de organe? in prezent ma ajuta mama pensionara pt microclisme, hormoni, tratamente ginecologice, medici la privat dar foarte rar pentru ca este foarte scump, am incercat sa ma angajez acasa in IT dar nu am rezistat mai mult de o luna pentru ca am mari dureri in sezut si nu mi se da voie la pauze dese in condtiile in care daca nu administrez clisma la timp am simptome de ocluzie ( ritm cardiac rapid, febra, greata sughit vomit fecale, am nevoie de antibiotice etc). Am vreo sansa sa primesc vreun ajutor de boala/social ? nici macar eutanasierea nu e legala la noi, chiar nu am nicio solutie sa ies din aceasta situatie?unde si cui ma pot adresa? cu stima, domnilor avocati