avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 413 soluții astăzi
Forum Activitate mihaid2008

Activitate mihaid2008

Răspuns la discuția SITUATIE PENIBILA
va multumesc pentru raspunsuri trebuie sa recunosc ca gresala a fost a mea dar asta nu ma transforma intr-un hot, nu am patit asa ceva in viata mea si imi dau seama fff clar ca poti fi acuzat pe nedrept absolut aiurea si nu poti dovedi contrariul in situatii de genul acesta. INCA O DATA MULTUMESC PENTRU RASPUNSURI.

"O TARA MINUNATA"
Buna Ziua , o problema am si eu , mi s-a intamplat acum 3 zile , m-am dus intr-un magazin mare pentru constructii aveam asupra mea 3 mici piese pentru teava de la calorifer , le-am luat cu mine pentru a nu gresi dimensiunea , cautam ceva mai mic(incercam sa fac o fantana de interior) , la intrare AM UITAT ca boul sa le declar , le aveam in buzunar , am ajuns printre alte cautari si la standul respectiv un am scos o piesa din buzunar si am inceput sa caut sa probez sa o aseman, dupa care am scos alta pe masura ce mi se parea ca gasesc ce imi trebuie .... nu am gasit decat piese care sa SEMENE cu ale mele dar cum nu aveam nevoie si nu ma interesau, am plecat spre iesirea magazinului , am fost oprit pentru un control nu mai stiu cum au zis de rutina sau ceva de genul asta , abia atunci mi-am dat seama ce s-a intamplat , am scos piesele din buzunar , m-au dus intr-o camera nu m-au perchezitionat , m-au intrebat de ce nu am declarat la intrare , am spus ca am uitat efectiv ma gandeam la cu totul si cu totul alceva , mi-au cerut buletinul , l-am dat , mi-au facut poza , nu aveam bon la produsele mele ereu luate de la rusi din piata , deci teoretic nu puteam demonstra ca sunt ale mele , pana la urma mi s-a spus sa platesc produsul cu care paznicul a venit de pe raft spunand ca este la fel ca al meu , l-am platit, costa 10 ron si am plecat fiind fff speriat de cele intamplate si modul in care mi se adresau, bineinteles ca am ratacit bonul , nu am putut sa dorm toata noaptea , a doua zi m-am dus dimin la mag la managerul mag si i-am explicat cele intamplate cerandu-i si o copie dupa dovada platii produsului respectiv, acesta mi-a spus ca am grasit ca nu am declarat si ca ei nu trimit la politie nimic , dar in continuare traiesc cu frica ca fiind niste obiecte atat de mici le pote lua oricine chiar si din angajati iar eu ma pot trezi dupa un timp acuzat din urma de acest lucru . UN SFAT VA ROG CA NU MAI SUNT OM DE ATUNCI !!!